Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Jak osłonić niezadaszony balkon przed słońcem? Przegląd rozwiązań
20.02.2024

Jak osłonić niezadaszony balkon przed słońcem? Przegląd rozwiązań

W okresie letnim, kiedy słońce świeci przez większość dnia, posiadanie niezadaszonego balkonu może stać się problemem. Wysokie temperatury oraz silne promieniowanie słoneczne mogą utrudnić korzystanie z tego miejsca wypoczynku. Istnieje jednak wiele sposobów na osłonięcie balkonu przed słońcem, które pozwolą cieszyć się chwilami relaksu na świeżym powietrzu, nie narażając się jednocześnie na negatywne skutki ekspozycji na słońce. W niniejszym artykule przedstawimy przegląd najpopularniejszych rozwiązań.

Markizy

Markizy to jedno z najbardziej popularnych rozwiązań stosowanych do osłonięcia balkonów przed słońcem. Są one wykonane z tkanin odpornych na działanie promieni UV, co pozwala skutecznie chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Markizy mogą być montowane zarówno na ścianie budynku, jak i bezpośrednio na balustradzie balkonowej. Dostępne są w różnych kształtach, kolorach i wzorach, co pozwala dopasować je do indywidualnych potrzeb i upodobań. Warto zwrócić uwagę na markizy z napędem elektrycznym, które umożliwiają łatwe i szybkie rozkładanie oraz składanie osłony.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to kolejne rozwiązanie, które pozwala skutecznie osłonić balkon przed słońcem. Montowane są one na zewnątrz okien i drzwi balkonowych, co umożliwia regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Rolety zewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak tkaniny, aluminium czy PCV, a także dostępne są w różnorodnych kolorach i wzorach. W przypadku tego rodzaju osłon warto zainwestować w modele z napędem elektrycznym, które ułatwiają ich obsługę.

Parawany

Parawany to przenośne osłony, które można łatwo ustawić na balkonie w celu ochrony przed słońcem. Są one wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, metal czy plecionka, a także dostępne są w wielu kształtach i wzorach. Parawany pozwalają na swobodne przestawianie ich pozycji, dzięki czemu można dostosować ochronę przed słońcem do aktualnych potrzeb. 

Wybór odpowiedniej metody osłonięcia balkonu przed słońcem zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości technicznych i finansowych.