Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Jak zamontować moskitierę na drzwiach balkonowych?
29.12.2023

Jak zamontować moskitierę na drzwiach balkonowych?

W okresie letnim, kiedy otwarte drzwi balkonowe pozwalają na przepływ świeżego powietrza do mieszkania, pojawia się także problem z insektami. Moskitiery są doskonałym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się letnim powiewem bez obawy o inwazję komarów czy much. W tym artykule omówimy kroki, jak zamontować moskitierę na drzwiach balkonowych, zapewniając jednocześnie ochronę przed uciążliwymi owadami.

Pomiar i wybór moskitiery

Oferując pergole tarasowe w Krakowie, podpowiadamy, że pierwszym krokiem przed montażem moskitiery jest dokładny pomiar wymiarów drzwi balkonowych. To pozwoli na zakup odpowiedniej wielkości moskitiery, która będzie idealnie pasować. Warto wybrać model, który łatwo się otwiera i zamyka, umożliwiając swobodny dostęp na balkon. Na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier, w tym montowane na stałe, zsuwane czy rolowane. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb użytkownika.

Przygotowanie powierzchni i montaż ramy

Po zakupie moskitiery przystąp do przygotowania powierzchni drzwi. Oczyść ramę drzwiową z kurzu i brudu, a następnie dokładnie ją osusz. W zależności od rodzaju moskitiery, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi montażu ramy. W większości przypadków ramy mocuje się za pomocą specjalnych zacisków lub taśmy. Upewnij się, że rama jest stabilna i równomiernie zamocowana, aby zapewnić skuteczną ochronę przed insektami.

Montaż siatki moskitiery

Gdy rama jest już zamocowana, przystąp do montażu siatki moskitiery. Rozciągnij ją na ramie, dbając o równomierne rozłożenie materiału. W przypadku moskitier rolowanych, starannie nawijaj siatkę, upewniając się, że jest napięta. Następnie, w zależności od modelu, zamocuj siatkę na ramie za pomocą specjalnych zatrzasków, rzepów lub innych dostarczonych elementów montażowych. Po zakończeniu tego etapu, dokładnie sprawdź, czy siatka jest prawidłowo napięta i nie ma luzów, co zapewni skuteczną ochronę przed insektami.