Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Z jakich materiałów wykonuje się zadaszenia tarasów?
26.08.2023

Z jakich materiałów wykonuje się zadaszenia tarasów?

Każdy, kto posiada taras czy to w domu jednorodzinnym, czy w mieszkaniu marzy o tym, aby wykorzystać go jak najpełniej. Zadaszenie na tarasie sprawia, że ta wymarzona przestrzeń jest jeszcze bardziej funkcjonalna i komfortowa.

Dlaczego warto zainwestować w zadaszenie tarasu?

Wybierając zadaszenie tarasu zyskujemy wiele korzyści. Przede wszystkim, staje się on idealnym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pogody – chroni przed słońcem, deszczem czy silnym wiatrem. Pozwala na utrzymanie mebli ogrodowych w znacznie lepszym stanie, gdyż są mniej narażone na zmienne warunki atmosferyczne. Zadaszenie tarasu wpływa również na ochronę elewacji domu przed wilgocią oraz zmniejsza częstotliwość jej czyszczenia.

Rodzaje materiałów wykorzystywanych do zadaszeń tarasów

Podczas wyboru zadaszenia tarasu warto zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z których wykonane są profilowane systemy. Przede wszystkim jest to aluminium – solidne, trwałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Stolarka aluminiowa sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i tradycyjnych budynków. Innym popularnym materiałem jest drewno – oferujące ciepły i naturalny wygląd, świetnie wpasowując się w otoczenie zieleni. Warto zwrócić uwagę także na materiał stosowany do pokrycia dachu – mogą to być przede wszystkim płyty z poliwęglanu komorowego lub szkło zespolone.

Świetną opcją są również markizy tarasowe, wykonywane są ze specjalnie zabezpieczonego akrylu czy poliestru w różnych kolorach. Materiał, z którego wytwarzane są markizy, pokryty jest ochronną, teflonową warstwą.

Dopasowanie rodzaju zadaszenia tarasu do własnych potrzeb

Wybór odpowiedniego zadaszenia tarasu zależy od naszych oczekiwań odnośnie funkcjonalności oraz estetyki. Jeżeli szukamy trwałego, funkcjonalnego i mocnego rozwiązania – warto postawić na konstrukcje aluminiowe. Z kolei, gdy chcemy wprowadzić do naszego otoczenia więcej stylistyki przytulności oraz organiczne piękno – drewniane zadaszenia będą najlepszym wyborem. Przy wyborze materiału warto też brać pod uwagę taki czynniki jak warunki atmosferyczne czy nasilenie ekspozycji praktycznej do słońca, a nawet rejon zamieszkania. Przed podjęciem decyzji warto również skorzystać z fachowej wiedzy i pomocy specjalistów w Krakowie, którzy udzielą niezbędnego wparcia.