Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Inspiracje. Jak zaaranżować nowoczesny taras?
19.04.2023

Inspiracje. Jak zaaranżować nowoczesny taras?

Letnie dni sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Jeśli więc lubisz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, świetnym pomysłem może okazać się taras. Jednak jak go zaaranżować? I jak osłonić przed słońcem i niekorzystnymi czynnikami? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

W jakim stylu urządzić taras?

Taras powinien być estetyczny i komfortowy w użytkowaniu. Jak urządzić go tak, by spełniał wszystkie nasze oczekiwania?

Pierwszym krokiem powinno być wybranie stylu, w jakim chcemy stworzyć całą kompozycję. Czy ma ona być nowoczesna? A może bardziej tradycyjna? Jakie kolory mają dominować? I jakiego rodzaju materiały chcemy wykorzystać? Oczywiście nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, w jakim stylu urządzić taras. Wszystko zależy bowiem od naszych osobistych upodobań.

Ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy urządzaniu tarasu to także:

  • dobór wygodnych, ale trwałych mebli,
  • wykorzystanie oświetlenia, które będzie dawało kilka opcji natężenia i kierunku światła,
  • dodatki, które ocieplają przestrzeń i sprawiają, że korzystanie z niej jest znacznie bardziej przyjemne.

Jak modnie osłonić taras?

Świetnym pomysłem na wzbogacenie tarasu jest również wykorzystanie różnego rodzaju zadaszeń. Pełnią one zarówno funkcję ozdobną, jak i ochronną, osłaniając przed słońcem i deszczem.

Jedną z propozycji są pergole, które dają miłe schronienie i pozwalają na wyeksponowanie ulubionych kwiatów. Dostępne w naszej ofercie produkty to przede wszystkim pergola aluminiowa Kraków, czyli konstrukcja o wyjątkowych walorach wizualnych.

Inną konstrukcją, którą warto wykorzystać są markizy, które świetnie się prezentują, a do tego zapewniają przyjemny cień. Są dostępne w szerokiej gamie kolorów, wzorów i materiałów, co sprawia, że można dobrze dopasować je do upodobań.