Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Czy warto inwestować w markizę balkonową z napędem elektrycznym?
20.06.2022

Czy warto inwestować w markizę balkonową z napędem elektrycznym?

Coraz więcej właścicieli mieszkań decyduje się na montaż markiz balkonowych. Ten niepozorny element cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją szczególną funkcjonalność. Tworzą one bowiem dyskretne zadaszenie dające cień oraz ochronę przed wiatrem, co jest niewątpliwym udogodnieniem podczas dużych, letnich upałów. Czy warto zaopatrzyć się w taki produkt?

Jakie są zalety posiadania elektrycznej markizy balkonowej?

Jak już zostało wspomniane, montaż markizy balkonowej niesie za sobą szereg zalet. Obecnie inwestorzy mogą wybierać między wersją manualną a automatyczną. Pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje, rozkłada się wyłącznie ręcznie. Użytkownik musi więc samodzielnie rozsunąć osłonę poprzez kręcenie specjalną korbką. Wymaga to więc użycia nieco siły. Co więcej, niezbędne jest czuwanie nad pogodą. W przypadku silnego wiatru lub deszczu trzeba jak najszybciej złożyć markizę.

Powyższe wady ręcznej markizy balkonowej niemal nasuwają podpowiedź, że zdecydowanie warto zainwestować w wersję z napędem elektrycznym. Wynika to przede wszystkim z dużej wygody oraz funkcjonalności, którą oferuje. Wystarczy bowiem nacisnąć przycisk na pilocie, aby rozłożyć lub złożyć osłonę. Inwestor może również zdecydować się na wyposażenie markizy w czujnik pogodowy, który wyczuwając niebezpieczne warunki klimatyczne, samodzielnie złoży całą konstrukcję.

Jakie wady ma markiza balkonowa z napędem elektrycznym?

Niewątpliwie markiza elektryczna jest znacznie wygodniejsza niż jej manualny odpowiednik. Nie jest to jednak zakup całkowicie pozbawiony wad. Należy mieć na uwadze, że produkt ten jest nieco droższy. Wynika to oczywiście z jego dodatkowych funkcji. Jeżeli chcesz zainstalować markizę balkonową w Krakowie, zapraszamy Cię do kontaktu. Oferujemy modele zarówno z napędem elektrycznym, jak i bez. Nasi pracownicy z chęcią pomogą Ci z dokonaniem wyboru, który będzie najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb i preferencji.